Rovnováha, v živote i na podložke

01.01.2023

Vo výnimočné dni mám dlhé roky zaužívaný zvyk/ rituál rozložiť si podložku a prejsť si svojich 108 pozdravov slnka s meditáciou na konci... už niekoľko rokov asi 2-3x do roka.

Svoje pozdravy vždy robím vkuse bez prestávky. Nedoťahujem pohyby, neriešim tempo, ale neskutočne si užívam svoje plynutie dychu. Každú chvíľku sa v tom stratím, pretože počítanie ma akosi v tom "obťažuje", vždy tak pre istotu robím pri každom zaváhaní o ďalší viac.. , takže v skutočnosti neviem, koľko som ich urobila, ale min 108 určite :) . 

Napokon, to číslo až tak dôležité nie je, ide skôr o ten pocit.

Tento rok viac ako iné, sa mi s týmto rituálom spája a vynára krásny pocit, symbolika spojenia dlaní v každom nádychu v stoji.. mini sekunda, kedy si všimnete, aký pocit je to, spojiť si dlane k sebe. Symbol vďačnosti, ale i pokory (pred svetom, ale i sebou samým). Aký pocit to je, na chvíľku si to uvedomiť, zastaviť sa v tom. Stíchnuť a vnoriť sa do seba. Tú výnimočnú silu okamihu, len vnímať.

Dnes som si o to viac uvedomila, aký nádherný je to pocit, plynúť týmto hodinovým rituálom. Pripomína mi to samotný život a plynutie v ňom. 

Ako pomaly a neisto začínate, ako prídu okamihy, kedy urkočíte (možno i nechtiac mimo), ale opäť sa s istotou vrátite. Prídu okamihy, kedy sa potrebujete hlbšie nadýchnuť, aby ste to zvládli a neskôr prídu okamihy, kedy si telo žiada spomaliť, aby ste to opäť zvládli - PLYNIETE ROVNOVÁHOU ŽIVOTA, ...a toto všetko ku tomu patrí. 

Uprostred príde okamih, kedy chytíte druhý dych, presne ako v strede Vášho života, kedy je telo vitálne a plné energie - máte pocit, že zvládnete aj 2-3 takéto životné výzvy ako nič.. 

A potom niekde v tom krásnom pocite skončíte.. nie preto, že by ste nevládali, ale preto, aby ste si túto energiu uchovali v tele i duši, čerpali z nej, keď budete potrebovať.

Príde i okamih na konci, kedy s vďačnosťou a radosťou stíchnete, ukončíte pohyb a vnímate kvapku potu, ktorá steká medzi prsiami, ktorú ste si predtým vôbec neuvedomili. Červeň na lícach a teplo v tele, ktoré rozvádza energiu do každej bunky. Pocit za odmenu. 

Skúste si začať viac všímať ten krásny rituál "pozdravu slnka", všímať si tie krásne mini momenty, tešte sa na každý ktorý príde, nájdite si kľudne vlastný, vnímajte to a zažite to... pocit, keď prestanete jogu vnímať ako cvičenie, ale ako nekonečnú energiu seba, ako liečivý proces, ako cestu, ktorá Vás vráti domov.. 

Takto Vám prajem, aby ste si užívali každú lekciu a nielen v našej JOGOVNI, ale každý moment, kedy sa ho rozhodnete stráviť či už na podložke alebo mimo nej, ale so sebou.

Nezabúdajte aj na to, že nemusíte všetko robiť až do vysilenia, robte veci do tej miery, aby Vám stále prinášali ten krásny pocit na duši i v tele. Aby ste energiu mali nielen pre seba, ale i pre všetkých okolo.


Krásny a úspešný Nový rok 2023 Vám prajem

Šírte lásku a pokoj do celého sveta

Lokah Samastah Sukhino Bhavantu 

♡