Sme tu pre Vás


Náš tím JOGOVNE

GABI - Gabriela Šaradin Janechová

Zakladateľka konceptu JOGOVŇA

Joga ku mne prišla postupne a pomaly. Nikdy som nemala túžbu stať sa lektorom jogy alebo mať vlastné štúdio, neodvážila som sa na to ani len pomyslieť. Dialo sa to všetko postupne, krok po kroku niekoľko rokov postupne a vchádzalo mi to všetko do života akosi samo - jednoducho som s vierou dovolila veciam, aby sa diali.  Prijala som to, čo má život pre mňa pripravené. Doteraz to prišlo všetko skutočne v ten pravý čas!

JOGOVŇA vznikla s myšlienkou a zámerom pomáhať  a liečiť. 

Ukázať ľudom možnosť ako si pomôcť v prvom rade sám a udržať si tak dlhodobo zdravé telo v zdravom rozsahu. Predchádzať invazívnym spôsobom liečby. Naučiť sa počúvať svoje telo a snažiť sa byť lepším človekom v každom ohľade. Dať každému možnosť a šancu. Ukázať každému, že je výnimočný. Priblížiť, aspoň náznakom aká môže byť terapia prospešná. 

V JOGOVNI nájdete len certifikovaných lektorov, ktorých joga je súčasťou života, milujú ju, žijú ňou a pripravujú lekcie pre Vás s láskou. 

Oni a rovnako Vy všetci tvoríte tú krásnu a čistú energiu v JOGOVNI - miesto, kde sa tak radi vraciame.

Na lekciách jogy rada využívam dych v rôznej podobe, taktiež terapeutické nástroje a úplne najviac milujem moment, keď pochopíte, aké úžasné je spomaliť - v pozícií ako i dychu. Začať sa spoznávať kúsok po kúsku. Doviesť Vás až sem - kde môžete začať budovať niečo nové a krásne v sebe.

Za tie roky sme spolu zažili niekoľko úžasných pobytov tu v okolí ako i v mnohých krajinách v zahraničí. Spájajú nás krásne zážitky, momenty - sme ako rodina. Som tu pre Vás.

Okrem všestranne zameraných kurzov jogy ponúkam pre Vás :

Individuálne lekcie, gravid jogu pre tehotné, ashtanga jogu 1.sériu, onko jogu, terapeutickú jogu - momentálne len príležitostne, svoj čas aktuálne venujem najväčšiemu umeniu jogy - svojej rodine a maličkému synovi.

Lokah Samastah Sukhino Bhavantu ♡

Marianka - Marianna Staňová

K joge ma zaviedla túžba po zdravom tele a zdravej chrbtici, pretože už ako tínedžerka som trpela bolesťami krčnej chrbtice. Vyskúšala som rôzne štýly jogy a medzi všetkými som hľadala akýsi kompromis. Hľadala som totiž typ jogy, ktorý bude rešpektovať fyziológiu ľudského tela, nebude predvádzať žiadne krkolomné pozície, avšak tiež sa nebude báť využívať postupne aj náročnejšie jogové asány v praxi s ohľadom na naše telo.

Vytvorila som preto pre Vás lekcie jemnej power jogy a lekcie zdravého chrbta, kde praktikujeme pozície zdravo, šetrne k nášmu telu, aby sme odchádzali z lekcie posilnení a uvoľnení.

Pre mňa je joga neoddeliteľnou súčasťou, bez ktorej si neviem predstaviť život. Myslím si, že každého naučí presne to, čo daný človek potrebuje. Mňa naučila vytrvalosti, vďaka ktorej som získala silné a zdravé telo a práve to je dôvod, prečo som si jogu zamilovala a prečo  pri joge ostávam.


Monika - Monika Možutíková

Užívaj si plynulé prechody cez asany v prepojení s dychom. Prostredníctvom power vinyasa jogy prehĺbiš svoju flexibilitu, mobilitu a silu. Meditáciou v pohybe prečistíš svoju hlavu od okolitých myšlienok    a dovolíš, aby bolo myseľ s telom a dušou v dokonalej harmónií.

Nauč sa počas svojej praxe na podložke vytvoriť rovnováhu v sebe,  potom ju využi aj mimo podložky v bežnom živote.

Na začiatku lekcie Vám vždy poviem, čo Vás čaká, aká dychová /očistná technika alebo aká špeciálna pozícia, do ktorej sa postupne dostanete. 

Lekcie Vás dokonale uvoľnia a navodia na príjemnú atmosféru, kde skutočne vypustíte všetko nepotrebné z hlavy a energiu z lekcie budete čerpať ešte nasledujúce dni.

Edi - Eduard Scholz

Milujem šport a pohyb odjakživa. Postupom času som sa dostal ku pohybu a štýlu cvičenia, ktorý spája esenciálne postupy a princípy života, ktorého idea je väčšia ako iba čas strávený na podložke. Ani vo sne by som nepovedal, že sa z čistej zvedavosti a pokusu vyskúšať niečo nové stane vášeň, ktorá pretrváva dodnes a ktorú chcem rozvíjať a šíriť ďalej.

Dnes sa snažím priniesť svoj pohľad na jogu - prečo je atraktívna a taktiež ukázať, že mužom svedčí rovnako ako ženám. Aj preto sú lekcie kreatívne a skladané tak, aby preverili všetky časti tela a našli pravú hĺbku dychu  v každom z Vás.


Vierka - Viera Ďurdíková

Popri svojej pedagogickej profesii som sa celý život venovala športu, ktorý ma nesmierne baví . S chuťou a vášňou ho rada zdieľam ďalej. Práve preto som sa popri práci roky venovala cvičeniu so ženami - aerobic, jazzgymnastika bola mojou srdcovkou 3x do týždňa. 

S pribúdajúcim vekom som sa začala viac venovať inému druhu cvičenia - powerjoge a tej sa pravidelne venujem dodnes. Tu už nie som cvičiteľkou ja, ale moja bývalá žiačka Monika, ja si užívam cvičenie ako klient. A keďže som už seniorka, mám omnoho viac času na svoje záľuby - venujem sa cvičeniu so seniormi pre U3V (Univerzitu tretieho veku) v Žiline a v CVČ Pov. Bystrica. 

V JOGOVNI vediem Pohybovo-relaxačné cvičenie bez obmedzenia veku a musím povedať, že ma to skutočne veľmi napĺňa.