Sme tu pre Vás


Náš tím JOGOVNE

GABI - Gabriela Šaradin Janechová

Zakladateľka konceptu JOGOVŇA

Joga ku mne prišla postupne a pomaly. Nikdy som nemala túžbu stať sa lektorom jogy alebo mať vlastné štúdio, neodvážila som sa na to ani len pomyslieť. Dialo sa to všetko postupne, krok po kroku niekoľko rokov postupne a vchádzalo mi to všetko do života akosi samo - jednoducho som s vierou dovolila veciam, aby sa diali.  Prijala som to, čo má život pre mňa pripravené. Doteraz to prišlo všetko skutočne v ten pravý čas!

JOGOVŇA vznikla s myšlienkou a zámerom pomáhať  a liečiť. 

Ukázať ľudom možnosť ako si pomôcť v prvom rade sám a udržať si tak dlhodobo zdravé telo v zdravom rozsahu. Predchádzať invazívnym spôsobom liečby. Naučiť sa počúvať svoje telo a snažiť sa byť lepším človekom v každom ohľade. Dať každému možnosť a šancu. Ukázať každému, že je výnimočný. Priblížiť, aspoň náznakom aká môže byť terapia prospešná. 

V JOGOVNI nájdete len certifikovaných lektorov, ktorých joga je súčasťou života, milujú ju, žijú ňou a pripravujú lekcie pre Vás s láskou. 

Oni a rovnako Vy všetci tvoríte tú krásnu a čistú energiu v JOGOVNI - miesto, kde sa tak radi vraciame.

Na lekciách jogy rada využívam dych v rôznej podobe, taktiež terapeutické nástroje a úplne najviac milujem moment, keď pochopíte, aké úžasné je spomaliť - v pozícií ako i dychu. Začať sa spoznávať kúsok po kúsku. Doviesť Vás až sem - kde môžete začať budovať niečo nové a krásne v sebe.

Za tie roky sme spolu zažili niekoľko úžasných pobytov tu v okolí ako i v mnohých krajinách v zahraničí. Spájajú nás krásne zážitky, momenty - sme ako rodina. Som tu pre Vás.

Okrem všestranne zameraných kurzov jogy ponúkam pre Vás :

Individuálne lekcie, gravid jogu pre tehotné, ashtanga jogu 1.sériu, onko jogu, terapeutickú jogu - momentálne len príležitostne, svoj čas aktuálne venujem najväčšiemu umeniu jogy - svojej rodine a maličkému synovi.

Starí mudrci tvrdia, že ak naša jogová prax postúpi do srdca do oblasti Ananda Maya Kosha - prinesie hlboké a dlhodobé účinky.

Lokah Samastah Sukhino Bhavantu ♡

Marianka - Marianna Staňová

K joge ma zaviedla túžba po zdravom tele a zdravej chrbtici, pretože už ako tínedžerka som trpela bolesťami krčnej chrbtice. Vyskúšala som rôzne štýly jogy a medzi všetkými som hľadala akýsi kompromis. Hľadala som totiž typ jogy, ktorý bude rešpektovať fyziológiu ľudského tela, nebude predvádzať žiadne krkolomné pozície, avšak tiež sa nebude báť využívať postupne aj náročnejšie jogové asány v praxi s ohľadom na naše telo.

Vytvorila som preto pre Vás lekcie jemnej power jogy a lekcie zdravého chrbta, kde praktikujeme pozície zdravo, šetrne k nášmu telu, aby sme odchádzali z lekcie posilnení a uvoľnení.

Pre mňa je joga neoddeliteľnou súčasťou, bez ktorej si neviem predstaviť život. Myslím si, že každého naučí presne to, čo daný človek potrebuje. Mňa naučila vytrvalosti, vďaka ktorej som získala silné a zdravé telo a práve to je dôvod, prečo som si jogu zamilovala a prečo  pri joge ostávam.


Monika - Monika Možutíková

Užívaj si plynulé prechody cez asany v prepojení s dychom. Prostredníctvom power vinyasa jogy prehĺbiš svoju flexibilitu, mobilitu a silu. Meditáciou v pohybe prečistíš svoju hlavu od okolitých myšlienok    a dovolíš, aby bolo myseľ s telom a dušou v dokonalej harmónií.

Nauč sa počas svojej praxe na podložke vytvoriť rovnováhu v sebe,  potom ju využi aj mimo podložky v bežnom živote.

Na začiatku lekcie Vám vždy poviem, čo Vás čaká, aká dychová /očistná technika alebo aká špeciálna pozícia, do ktorej sa postupne dostanete. 

Lekcie Vás dokonale uvoľnia a navodia na príjemnú atmosféru, kde skutočne vypustíte všetko nepotrebné z hlavy a energiu z lekcie budete čerpať ešte nasledujúce dni.

Edi - Eduard Scholz

Milujem šport a pohyb odjakživa. Postupom času som sa dostal ku pohybu a štýlu cvičenia, ktorý spája esenciálne postupy a princípy života, ktorého idea je väčšia ako iba čas strávený na podložke. Ani vo sne by som nepovedal, že sa z čistej zvedavosti a pokusu vyskúšať niečo nové stane vášeň, ktorá pretrváva dodnes a ktorú chcem rozvíjať a šíriť ďalej.

Dnes sa snažím priniesť svoj pohľad na jogu - prečo je atraktívna a taktiež ukázať, že mužom svedčí rovnako ako ženám. Aj preto sú lekcie kreatívne a skladané tak, aby preverili všetky časti tela a našli pravú hĺbku dychu  v každom z Vás.


Aďka - Adriana Cigániková

Joga sa stala súčasťou môjho života nečakane a postupne. 

Priviedla ma k nej láska k pohybu a zdraviu, no postupom času moja prax presiahla iba fyzické cvičenie. 

Joga mi prináša radosť, mier, pokoru a stabilitu do každodenného života. Učí nás napojiť sa na samých seba a dáva nám silu nasledovať svoju vlastnú cestu. 

Moja cesta ma priviedla do Indie, kde som sa učila najmä Hatha jogu a Ashtanga vinyasu tradičným spôsobom. 

Tento zážitok vo mne prehĺbil zvedavosť a chuť odovzdávať toto krásne učenie ďalej, aby prinášalo radosť a pokoj aj ďalším ľuďom.

Vierka - Viera Ďurdíková

Popri svojej pedagogickej profesii som sa celý život venovala športu, ktorý ma nesmierne baví . S chuťou a vášňou ho rada zdieľam ďalej. Práve preto som sa popri práci roky venovala cvičeniu so ženami - aerobic, jazzgymnastika bola mojou srdcovkou 3x do týždňa. 

S pribúdajúcim vekom som sa začala viac venovať inému druhu cvičenia - powerjoge a tej sa pravidelne venujem dodnes. Tu už nie som cvičiteľkou ja, ale moja bývalá žiačka Monika, ja si užívam cvičenie ako klient. A keďže som už seniorka, mám omnoho viac času na svoje záľuby - venujem sa cvičeniu so seniormi pre U3V (Univerzitu tretieho veku) v Žiline a v CVČ Pov. Bystrica. 

V JOGOVNI vediem Pohybovo-relaxačné cvičenie bez obmedzenia veku a musím povedať, že ma to skutočne veľmi napĺňa.
Ľubka - Ľubomíra Duháčková 

Špecializácia v JOGOVNI : lekcie zamerané na malé skupinky a individuálne hodiny

Ak s jogou ešte len začínate, mať kvalitné základy s ohľadom na Vaše telo je na nezaplatenie..., ak jogu dlhšie cvičíte a máte pocit, že viete pár drobností zlepšiť alebo zmeniť, cítite, že sa chcete posunúť... -  Ľubkin úžasný a vnímavý prístup Vás nasmeruje presne tak, ako potrebujete.  Má dlhoročné skúsenosti s asistenciou v základných, ale i pokročilých technikách a pozíciách, neustále sa vzdeláva a prináša ľudom v joge pevné základy, na ktorých by Vaša prax mala ďalej rásť.

Ak ste si prešli nejakým zranením alebo zdravotným obmedzením, Ľubka s Vami nájde cestu, aby ste mohli praktikovať s radosťou a ľahkosťou naďalej. Bude tu, pri Vašej ceste jogou.

Súkromné hodiny jogy môžu prinášať niekoľko výhod v porovnaní so skupinovými lekciami. Tu sú niektoré z možných benefitov:

  1. Personalizovaný prístup: úzka spolupráca so mnou a prispôsobenie cvičenia individuálnym potrebám a cieľom.

  2. Rýchlejší pokrok: možnosť rýchlejšie zdokonaliť svoju techniku a pokročiť v zručnostiach, pretože je tu priestor venovať viac pozornosti vašim jedinečným potrebám a obavám.

  3. Hlbšie porozumenie: Súkromné hodiny vám umožnia hlbšie porozumenie princípom jógy a filozofii za ňou stojacej, pretože môžete mať viac priestoru na diskusiu a otázky.

  4. Riešenie konkrétnych problémov: Ak máte zdravotné problémy, ako sú zranenia alebo obavy, je tu priestor na modifikácie, ktoré zohľadňujú vaše potreby a zabezpečujú bezpečné cvičenie.

  5. Uľahčenie začiatočníkom: Pre tých, ktorí sú noví v jóge, môže byť súkromná lekcia užitočná na naučenie základných pozícií a techník pred tým, ako sa pridajú k skupinovým hodinám.

  6. Duševna pohoda: Individuálny prístup môže pomôcť aj v oblasti duševného zdravia tým, že Vám môžem prispôsobiť cvičenia tak, aby sa lepšie hodili k vašim emočným potrebám a stavu mysle.

Výhody súkromných hodín jogy závisia od vašich individuálnych preferencií, ciest k učeniu a osobných cieľov. Ak hľadáte viac osobné skúsenosti a individuálny prístup, súkromné hodiny jogy môžu byť pre vás ideálnym riešením.

Privátne lekcie s Ľubkou si môžete objednať vopred v tieto termíny : pondelky 8:00-9:30, piatky od 17:00-19:00

CENA individuálnej lekcie (1-2 osoby) - 50€

CENA malej skupinky (3-4 osoby) - 70€

Storno - 24hod vopred, nakoľko lektorka dochádza z Púchova, jej čas je skutočne vzácny ´Ďakujeme

Ľubomíra Duháčková - špecializácia v joge:

Vinyasa Krama Mandiram VKM Yoga, Yin Fascia Yoga- DSYFY (hĺbková práca s fasciou a našimi emóciami a pocitmi). , Ashtanga Yoga. 

Kurzy a prax v zahraničí : Veľká Británia, Oxford, 2 mesiace v Indii, Manchester, Thajsko, Bali