Lekcie v JOGOVNI

Vinyasa Joga /power joga

Lekcie jogy, ktoré sú všestranne zamerané pre celé Vaše telo. Využívajú vždy zameranie a postupnú prípravu na nejakú konkrétnu pozíciu, prípadne zdravie a mobilitu určitej časti tela. Kombinácia prvkov jogy, fyzio cvikov a dychových techník.

Power vinyasa joga je dynamický štýl jógy, v ktorom sa plynule prechádza z jednej asány do druhej, pričom pohyby sú prepojené dychom.

Zahriatie a prechody sú vždy cez pozdravy slnka, postupne sa pridávajú ďalšie sekvencie až do záverečnej Vinyasy.

Okrem týchto všestranných lekcií ponúkam pre Vás :

Individuálne lekcie, gravid jogu, vedenú ashtanga jogu 1.sériu, onko jogu, terapeutickú jogu

Momentálne sú lekcie so mnou nahradené ostatnými lektormi v Jogovni.

Zdravý chrbát

Lekcie Zdravého chrbta postupne a cielene naťahujú, uvoľňujú a spevňujú svaly, svalové reťazce a udržujú zdravé kĺby. Zameriavame sa na správne držanie tela, posilnenie ochabnutých svalov a uvoľnenie preťažených svalov (napr. jednostranne zameraná práca - nadmerné sedenie alebo preťažené ruky, šija.. atď).

Pomáhajú udržať telo dlhodobo v zdravej kondícií a v zdravom rozsahu.

Cviky sú s ohľadom na prípadné obmedzenia a potreby,  odporúčaná je pravidelnosť.

Lekcie sú vhodné aj pre tých z Vás, ktorí s jogou ešte len začínate.

Jemná Power 

Lekcie sú určené pre tých z Vás, ktorí chcete mať zdravé a pevné telo,      v zdravom rozsahu. Vďaka dychovým cvičeniam na začiatku lekcie rozvíjame psychickú stabilitu, ktorá pomôže lepšie zvládať každodenný stres, učíme sa postupne uberať dôraz na svet okolo nás a preniesť pozornosť do svojho vnútra.

Samotné lekcie jemnej power jogy sa líšia od klasickej power jogy najmä miernejším tempom, nemusíte sa však báť, že by lekciám chýbala dynamika a istá silová náročnosť. Dôraz však kladieme na precítenie jednotlivých asán (pozícií), v ktorých zotrvávame a uvedomujeme si svoj dych.

Veľkou výhodou je, že počas cvičenia máte možnosť ( v prípade, že je pre Vás pozícia náročná), zvoliť jednoduchšiu variantu. Na lekciách vždy ukazujem modifikácie jednotlivých pozícií, ktoré sú upravené a prispôsobené Vašim obmedzeniam a potrebám. 

Joga má skvelé benefity pre naše telo - natiahne poskracované svaly, uvoľní spazmy, začne postupne formovať postavu (tým že ju spevní), uľavíte telu od bolesti krčnej chrbtice, krížov a najmä - získate pravidelný zdroj energie.

Power Vinyasa Flow 

Nauč sa počas svojej praxe vytvoriť rovnováhu v sebe a potom ju využi aj mimo nej v bežnom živote...

Plynulé prechody cez asány v prepojení s dychom. Prostredníctvom power vyniasa jogy prehĺbiš fexibilitu, mobilitu a silu svojho tela. Meditáciou v pohybe prečistíš svoju hlavu od okolitých myšlienok a dovolíš, aby bola myseľ s telom a dušou v dokonalej harmónií.

Na začiatku každej lekcie Vám vždy poviem, čo Vás čaká (niečo špeciálne)  - buď dychová /očistná technika alebo nejaká špeciálna pozícia, do ktorej sa postupne dostávame. Prechody nasledujú po sebe postupne, tak, aby ste sa záverečnú sekvenciu stihli naučiť, navnímať a užiť si ju v poslednom kole v dokonalej súhre. Jemné flow v prechodoch môže občas pripomínať tanečné kreácie - plávanie telom v priestore. Úžasné uvoľnenie.

Prevedieme Vás lekciou tak, že zabudnete na čas , Vaše telo bude môcť voľne dýchať a  príjemne oddychovať.  Vaše myšlienky sa stratia v priestore  - dokonale si oddýchnete. 

Kreatívna Joga s Edim - Awakening yoga

Edi Vám ukáže akou formou je joga atraktívna a taktiež, že mužom svedčí rovnako ako ženám. Aj preto sú lekcie kreatívne a skladané tak, aby preverili všetky časti tela a našli pravú hĺbku dychu v každom z Vás.

V JOGOVNI  Edi vedie všetky tak obľúbené ranné lekcie na prebudenie (Awakening yoga) , v piatok a nedeľu podvečer.


Pohybovo-relaxačné cvičenie v každom veku s Vierkou

Udržať si pohyb, otvorenú myseľ a kontakt s ľuďmi je základ pre zdravé telo a ducha do vysokého veku.

Nájdete tu nie len zdravý, ale aj funkčný pohyb precízne vedený Vierkou s jej dlhoročnými skúsenosťami a vášňou pre pohyb.

Svojím cvičencom - priateľom, pripravuje pravidelne cviky z oblasti zumby, pilatesu, kalanetiky, powerjogy, strečingu, pre ich posilnenie telesnej i duševnej kondície a spevnenie postupne ochabujúceho tela vzhľadom na pribúdajúce roky. 

Spolu sa naučíte správnemu dýchaniu, ktoré je potrebné k činnosti všetkých orgánov. 

Do lekcií zaraďuje často aj rehabilitačné cviky. 

Pohyb je cesta k vitalite v každom veku, k dobrej nálade a k možnosti tráviť čas plnohodnotne s podobnými ľuďmi. Spoločné cvičenie vždy zakončíme relaxom a posedením pri čaji, kde je práve priestor na vzájomnú komunikáciu a spoznanie sa.

Cvičenie proti bolestiam chrbta s využitím pomôcok 

STREDY 15:30

* zdravotné cvičenie s pomôckami rôzneho typu 

(overball zdravotné lopty, bloky, popruhy, zdravotné bolstre s ovčím rúnom, deky, lavice, vankúšiky na oči s harmančekom,..)

* posilnenie hlbokých svalov pre správne držania tela (ochabnuté a skrátené svaly, zlé pohybové návyky vytvárajú dysbalanciu tela a následné bolesti)

* obnovenie hlbokého dýchania a zlepšenie dychového stereotypu (dych pomáha svalom prinavrátiť im ich pružnosť a prekrvenie, podporuje správnu funkčnosť orgánov a prekrvenie mozgu)

* prevencia proti bolesti nie len chrbta, ale napr pri reumatoligických a skoliotických ochoreniach, vhodné aj pre ľudí so zdravotným obmedzením (vhodné so mnou vopred konzultovať)

* krátke relaxácie v závere

* menšia skupinka 

* vhodné aj pre začiatočníkov 

* cvičenia sú kombináciou rôznych cvikov - na lekciách budete využívať cviky z fyzio techník,jogy, pilatesu či kalanetiky (v bezpečnom rozsahu), adekvátny strečing

* každá lekcia začne dychovými technikami, cvikmi na zahriatie a rozprúdenie energie, fyzioterapeutickými cvikmi a následne končí krátkou relaxáciou. 

Vierka pre Vás vždy precízne zostavuje novú lekciu, nové cviky, aby ich kombinácia bola skutočne pre telo vyvážená.

Lekcie bude viesť lektorka VIERKA, ktorá má s vedením lekcií dlhoročné skúsenosti.

Prihlasovať sa môžete vopred na tel. čísle 0911999535 JOGOVŇA GABI

Terapeutická Joga

Relaxačná hodina zameraná na relax, oddych, vnímanie svojho tela vedomým a všímavým spôsobom a s dostatkom času na uvedomenie si každého momentu.
Je zameraná pre ľudí s obmedzením - napr. zdravotným (či pred alebo po operácií, ľudí s vážnou chorobou alebo iným obmedzením, po úraze,...okolnosti, ktoré človeku nedovoľujú zúčastniť sa bežnej hodiny jogy). Ide aj o ľudí napr. s psychickým blokom po traumatickom zážitku, ľudí s rakovinou, inou chorobou, atď - akékoľvek vážne obmedzenie. (obmedzenie nemusí byť len zdravotné)
Terapeutická joga nie je o bežnom cvičení, na ktoré ste zvyknutí z mojich lekcií. Jedná sa o hlbokú a vedomú relaxáciu. Častokrát aj bez cvičenia a slovného navádzania. Ide skôr o mentálny a duševný stav, ktorý má napomôcť liečiť a regenerovať.
Cieľom Terapeutickej jogy je umožniť ľuďom spoznať svoje telo a začať s ním pracovať, pomaly postupne, nájsť spokojnosť a začať vnímať seba, svoje telo a dych iným spôsobom, uvoľniť bloky, spriechodniť dráhy tela. Umožniť psychický kľud a duševný pokoj.

Gravid Joga pre tehotné  - momentálne len na vyžiadanie

Jogovni máme dve certifikované lektorky gravid jogy - Gabi a Monika. Momentálne sú tieto lekcie len na vyžiadanie.

Pokiaľ ste jogu pred tehotenstvom pravidelne dlhší čas necvičili, neodporúčame s ňou v tehotenstve začínať.

Odporúčame sa pridať len na jemné lekcie, kde sa budete viac zameriavať na predýchavanie pozícií a vnímanie uzlíka šťastia v brušku - vytvárať mu tam v brušku hlbokým dychom priestor a pocit bezpečia.

Ak ste predtým cvičili, po prvom trimestri sa môžete pridať na lekcie vedené s Gabi alebo Monikou - prosím vždy rešpektujte ale odporúčanie lekára a vlastné pocity. Naučte sa brať viac ohľad na bábätko ako na svoje zaužívané tempo cvičenia. Necvičte, ak prechádzate rizikovým tehotenstvom. Naopak, ak sa vo Vás ozvala po prvom trimestri energia, skúmajte, ktoré cviky Vám robia dobre a cvičte aj doma. Pravidelné cvičenie v tomto období - posilnenie chrbta, paží a nôh Vám veľmi prospeje do obdobia po pôrode, kedy bude chrbát a krk pociťovať obrovskú záťaž.

Ak máte o individuálne lekcie záujem - kontaktujte nás mailom alebo telefonicky.

Ashtanga 1.séria - yoga chikitsa

Terapia dychom / liečba tela jogou / očista tela

Nenechajte sa zmiasť obrázkom :)  

Táto séria je zostava po sebe presne daných a  nasledujúcich pozícií vedeným dychom - má mnoho modifikácií aj pre tých z Vás, ktorí s jogou ešte len začínate a nemáte ešte potrebný rozsah - na to sme tu my, aby sme Vám dopomohli a ukázali možnosti.

Systém je dokonale prepracovaný a zostavený tak, aby telo zahrial a všestranne ponaťahoval. Prevedie Vás postupne predklonovými a záklonovými pozíciami, rovnovážnymi, rotáciami, inverznými (obrátenými) pozíciami a relaxáciou v závere. Dokonale ponaťahované a prečistené telo.

Všeobecne často nájdete ashtangu preferovanú ako fyzicky veľmi náročnú jogu - to, čo vidíte na obrázku. Je to ale len skreslená domnienka, pretože tieto pozície sa dajú docieliť dlhodobou praxou, u niekoho možno vôbec. Fyzické asany nie sú cieľom, sú len jedným z ôsmych stupňov jogy. Slúžia najmä na vnútornú očistu tela, aby sme naše fyzické telo postupne pripravili na vyššie stupne ako sú pranayama a meditácia.

Tieto lekcie si môžete objednať s lektorkou Ľubkou, viac info tu: https://www.jogovnapb.sk/o-nas/

Súkromné / Individuálne lekcie v JOGOVNI alebo v práci

Pokiaľ máte radi individuálny prístup, prípadne sa jogou ešte len zoznamujete a začínate, nechcete ísť hneď do skupiny, tieto lekcie sú pre Vás ideálne. Taktiež ak riešite nejaké zdravotné obmedzenie alebo sa niečo konkrétnemu chcete venovať, naši lektori sú Vám k dispozícií.

Ak ste skupinka ľudí v práci, ktorí by ocenili popri sedavej a náročnej práci trochu strečingu v pohodlí svojej kancelárie, prosím kontaktujte nás.

Privátne lekcie si môžete objednať s týmito lektormi : https://www.jogovnapb.sk/o-nas/

Meditácie - pripravujeme

...Veľa myšlienok, ale iba jedna pravda...